Svět literatury

Magnesia Litera 2019

starší ročníky Magnesia Litera

kniha roku

Radka Denemarková: Hodiny z olova (Host)

próza

Michal Šanda: Hemingwayův býk (Paper Jam)
Petr Stančík: Nulorožec (Druhé město)
Tereza Semotamová: Ve skříni (Argo)
Jiří Kamen: Elvis ze Záluží (Argo)
Pavla Horáková: Teorie podivnosti (Argo)
Radka Denemarková: Hodiny z olova (Host)

děti

Vojtěch Matocha: Prašina (Paseka)
Bára Dočkalová: Tajemství Oblázkové hory (Labyrint)
Vendula Borůvková: 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo (Host)

poezie

Ivan Wernish: Pernambuco (Druhé město)
Kamil Bouška: Inventura (fra)
Petr Borkovec: Herbář k čemusi horšímu (fra)

publicistika

Jakub Szántó: Za oponou války (Argo)
Tomáš Sedláček: Druhá derivace touhy (65. pole)
Jacques Rupnik: Evropa je jako pták s očima vzadu (Novela bohemica)

objev roku

Petr Gajdošík: František Vláčil. Život a dílo (Camera obscura)
Anna Cima: Probudím se na Šibuji (Paseka)
Štěpán Hobza: Ferrari v džungli (Literární salon)

překlad

Morten A. Strøksnes: Kniha o moři (přeložila Jarka Vrbová, Argo)
Viktor Horváth: Můj tank (přeložila Simona Kolmanová, Větrné Mlýny)
Han Kang: Kde kvete tráva (přeložila Petra Ben-Ari, Odeon)

naučná

Jan Votýpka: O parazitech a lidech (Triton)
Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy (Vyšehrad)
Ota Konrád: Cesty z apokalypsy (Academia)

Magnesia blog roku Michaela Duffková: Zápisník alkoholičky
Kosmas Cena čtenářů

Jakub Szántó: Za oponou války (Argo)


Zlatá stuha

starší ročníky ceny Zlatá stuha

Literární část (původní česká tvorba) - nominace za rok 2018

Beletrie pro děti Eva Papoušková: Cílovníci (Paseka)
Lucie Šavlíková: Černobílé prázdniny (Portál)
Daniela Krolupperová: Past na korunu (Albatros)
Alena Mornštajnová: Strašidýlko Stráša (Albatros)
beletrie pro mládež Marek Toman: Cukrárna u Šilhavého Jima (Baobab)
Vendula Borůvková: 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo (Host)
Vojtěch Matocha: Prašina (Paseka)
Ivona Březinová: www.bez-bot.cz (Cattacan / Nadační fond Emil)
literatura faktu pro děti a mládež Jiří Dvořák: Bydlíme! Podivuhodné příbytky zvířat a lidí (Baobab)
Petr Eliáš: Česká zima - Sport v obrazech (Albatros)
Lenka Pecharová: Po stopách stoleté dámy: Naše země 1918 - 2018 (Portál)
Zuzana Demlová: Pohádky o kolečkách a nekonečnu (Baobab)
teorie a kritika literatury pro děti a mládež Pavel Kořínek: Punťa - Zapomenutý hrdina českého komiksu (Akropolis)
Svatava Urbanová: S holokaustem za zády (Ostravská univerzita)
Helena Březinová: Slavíci, mořské víly a bolavé zuby (Host)

Výtvarná část - nominace za rok 2018

knihy pro mladší děti Petr Stančík: Fíla, Žofie a smaragdová deska (Mladá fronta)
Radek Malý: Na procházce ve vlaku (Běžíliška)
Tereza Horváthová: Prázdniny s Oskarem (Baobab)
Ester Stará: Šedík a Bubi(Pikola)
Knihy pro starší děti a mládež Daniela Krolupperová: Past na korunu (Albatros)
Marek Toman: Cukrárna u Šilhavého Jima (Baobab)
Patrick Chamoiseau: Byl jednou jeden zázrak (Baobab)
Jana Klimentová: Trable s tátou (Pikola)
literatura faktu pro děti a mládež Jiří Dvořák: Bydlíme! Podivuhodné příbytky zvířat a lidí (Baobab)
Petr Eliáš: Česká zima - Sport v obrazech (Albatros)
Ester Stará: Jedééém! (POP-PAP)
Robin Král: Pozor, doktor! (Běžíliška)
výtvarný počin roku Jana Marešová: Nebojme se bát(Práh)

Překladová část - nominace za rok 2018

beletrie pro děti Uri Orlev: Je těžké být lvem (Práh)
Adam Stower: Král Vrkú (Host)
Finn-Ole Heinrich: Nevídaná dobrodružství nevšední, ba přímo spektakulární, bezmezně ohromující Svéhlavíny S. (Práh)
David Almond: Příběh malého Andělína (Slovart / Brio)
beletrie pro mládež Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc (Argo)
Guus Kuijer: Polča (Albatros)
Jakob Wegelius: Sally Jones a dopis mrtvého (Albatros)
Nicola Yoonová: Slunce je také hvězda (CooBoo)
literatura faktu pro děti a mládež Jerzy Vetulani: Alenčin sen aneb Jak funguje mozek (Host)
Agnes-Margrethe Bjorvandová: Astrid Lindgrenová (Ella a Max)
Alex Bellos: Fotbalová škola (Pikola)
Liliana Fabisinská: Houby - Podivuhodné skutečnosti ze života hub (Pikola)

Komiks pro děti a mládež - nominace za rok 2018

Honza Smolík: Inspektor Hopkins zasahuje (Pikola)
Martina Komárková: Tarbíci a Marabu II (Dlouhá Barbora)

Nakladatelský počin - nominace za rok 2018

Pavel Kořínek: Punťa - Zapomenutý hrdina českého komiksu (Akropolis)
Marka Míková: Dům v Rugolu (Book Dock)


Cena Jiřího Ortena

starší ročníky Ceny Jiřího Ortena

nominace 2018

Lucie Faulerová: Lapači prachu (Torst)
Ondřej Macl: Miluji svou babičku víc než mladé dívky (Dauphin)
Emma Kausc: Cykly (Šimon Ryšavý)


Nobelova cena za literaturu

starší ročníky Nobelovy ceny za literaturu

nominace 2018

2018 nebude cena udělována


Literární cena knižního klubu

starší ročníky Literární ceny Knižního klubu

2018

Miloš Cajthaml, Na odstřel (Knižní klub)


Státní cena za literaturu

starší ročníky Státní ceny za literaturu

2018

Jáchym Topol, Citlivý člověk (Torst)

Provozní doba       

Pondělí ZAVŘENO 12:00 - 17:30
Úterý 8:00 - 11:00 12:00 - 15:30
Středa 7:30 - 11:00 12:00 - 18:30
Čtvrtek ZAVŘENO 12:00 - 17:30
Pátek 8:00 - 11:00 12:00 - 15:30
On-line katalog Čtenářské konto Sledujte nás na FB Kalendář akcí

Čtenářské konto

logo

Městská knihovna Český Brod

nám. Arnošta z Pardubic 1
282 01 Český Brod

Zobrazit na mapě

Telefon půjčovna
(prodlužování výpůjček)
703 143 821, 720 443 332

Telefon kancelář
321 622 383

E-mail
knihovna@knihovna-cbrod.cz

Máte dotazy?

Napište nám TOPlist

Kontaktní formulář

Vaše jméno a příjmení:*

Telefon:

E-mail:*

Zpráva:

Váš dotaz byl úspěšně odeslán.

Děkujeme, v co nejbližší době Vás budeme kontaktovat.