Jak si vypůjčit e-knihu?

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1.       Zaregistrujte se v knihovně.

2.       Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play  nebo v App Store (odkazy zde: https://www.palmknihy.cz/aplikace).

3.       Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz nebo v aplikaci Palmknihy (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu Vaší knihovny).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1.       Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1.       Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
2.       V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.
3.      Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 3 tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu.

32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Podpora aplikace eReading

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na hardwarové čtečky knih se systémem Android (např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, …). Aplikaci prozatím není možné nainstalovat na některé elektronické čtečky s vlastním uzavřeným systémem (např. Kindle nebo PocketBook).