Říjnové besedy v Městské knihovně

V rámci letošního Týdne knihoven proběhla v první polovině října další série pravidelných literárních besed pro žáky prvního stupně obou českobrodských Základních škol, uskutečnilo se celkem 16 pořadů, kterých se zúčastnilo 327 dětí se svými vyučujícími. Protože vše probíhalo pod názvem Čarujeme s knihami, při besedách se nejenom prohlížely novinky ve fondu dětského oddělení Městské knihovny, ale také se četlo z knížek o Malé čarodějnici, čarodějnici Eulálii, čarodějnicích školou povinných, válce čarodějek a nechyběl samozřejmě ani Harry Potter. Z novinek mladší děti nejvíce zaujaly nové knihy o Šmoulech, ty starší pak další z řady knih Thomase Breziny s kouzelnou lupou a také pátý díl série o Percy Jacksonovi. Knihovnická truhla tentokrát skrývala čarodějnické úkoly, část dětí měla „vyčarovat“ obrázky s čarodějnickou tematikou nebo postavy nejznámějších čarodějnic a čarodějů z dětských knih, druhá polovina měla „vykouzlit“ správnou tajenku z čarodějnické křížovky. Každá třída byla rozdělena do dvou skupin, které se při všech těchto činnostech vystřídaly.

Žáci 4. a 5. tříd navíc absolovovali seznámení s novým počítačem v dětském oddělení a pomocí připravených úkolů se učili, jak vyhledávat v on-line katalogu dětského oddělení Městské knihovny a zjistit umístění knihy na regále.

Výstavka kreseb, které děti při besedách vytvořily, bude zdobit vstupní halu Městské knihovny do konce listopadu 2011, přijďte se podívat na spoustu nádherných Saxan, Malých čarodějnic, Rumburaků, Harry Potterů a dalších pohádkových postav.