Květnové besedy v Městské knihovně

Během letošního května jsme v Městské knihovně opět přivítali žáky prvního stupně obou českobrodských Základních škol na pravidelných literárních besedách o nových knihách, uskutečnilo se celkem 14 pořadů, kterých se zúčastnilo 285 dětí se svými vyučujícími. Každá třída byla rozdělena do dvou skupin, které se vystřídaly při prohlížení nových knih, při hraní na počítači a předčítání ukázek z knih.

V literární části samozřejmě nesměla chybět naše knihovnická truhla, která tentokrát ukrývala knihy o Hurvínkovi. Tato pohádková postava z lipového dřeva totiž 2. května letošního roku oslavila 85. výročí svého vzniku. Následovalo seznámení s novými knihami v dětském oddělení a jejich prohlížení, které se již tradičně setkalo s velkým zájmem dětí. Největší ohlas mělo tentokrát malé piánko ve formě knihy, na které se děti mohly zahrát a zazpívat známé lidové písničky.

Druhá skupina zatím v rámci nadcházejícího prázdninového cestování procvičovala světový zeměpis, děti na počítači skládaly puzzle jednotlivých kontinentů. Zároveň jsme pro ně připravili předčítání ukázek z dobrodružných, vědeckofantastických i trochu horrorových knížek, snad jsme tak alespoň některým dětem dali námět na smysluplné trávení prázdninového volna a naplnili tak motto: Kniha – nejlepší polštář pod hlavou našich dětí!