Návštěva ZŠ Bylany

Zájem o naši knihovnu projevila další škola z českobrodského regionu, ve čtvrtek 21. října navštívilo naši knihovnu 21 žáků 1.-5. třídy ZŠ Bylany, kteří se chtěli blíže seznámit s provozem a uspořádáním knihovny.

Děti se nejprve dozvěděly, jak se přihlásit do dětského oddělení knihovny, potom následovalo povídání o nákupu a knihovnickém zpracování nových dětských knih a jejich tematickém a věkovém řazení. Chvilku času jsme věnovali také známým českým ilustrátorům dětských knih, které malí čtenáři velmi dobře znali. V další části besedy jsme pro děti připravili ukázku nových knih v dětském oddělení, které si zájemci mohli samozřejmě prolistovat a prohlédnout.

Na závěr si všichni prošli i další prostory knihovny pro dospělé čtenáře, bylo zodpovězeno několik zvídavých dotazů a na rozloučenou jsme děti podělili záložkami do knihy. Doufáme, že alespoň někteří z nich se stanou pravidelnými čtenáři naší knihovny.

Pondělí ZAVŘENO ZAVŘENO
Úterý ZAVŘENO ZAVŘENO