Slavnostní otevření knihovny - týden oslav

Program týdne oslav otevření nových prostor v budově č. p. 1 jsme koncipovali tak, aby nabídl rozmanité kulturní akce a každý den si na své přišly různé cílové skupiny.

Na pondělní slavnostní zahájení navázala vernisáž výstavy fotografií v galerii Šatlava za doprovodu axofonistky Lucie Dittrichové. Výstava Brody v Brodě prezentuje nejlepší fotografie z tradiční soutěže mezi pěti českými městy s brodem v názvu.

Úterní program se věnoval oblasti podpory čtenářství. Během odpolední besedy představila lektorka Veronika Peslerová nové knihy pro děti a mnoho tipů, jak s nimi pracovat, aby v dětech vzbudily radost ze čtení, ale třeba i posílily kritické myšlení a další dovednosti.

Ve středu ožilo čilým ruchem celé dětské oddělení, kde se konaly hned dva workshopy. Tereza Vostradovská, autorka úspěšné Hravouky, připravila pro děti zábavné čtení se sázecí dílničkou, symbolicky v první jarní den. Při druhém workshopu nakladatelka Veronika Benešová Hudečková nechala děti nahlédnout pod pokličku toho, jak vzniká kniha. Děti si samy vyzkoušely knihvazačské řemeslo a domů si odnášely vlastní knížečky. Středeční program doplnilo pop-up knihkupectví, které nabídlo ty nejkrásnější knížky z výběrového knihkupectví 2veverky.

Paralelně k programu pro děti proběhla v radničním sále oslava 2. výročí založení Klubu Vital. Klub organizuje CVIK pravidelně každou středu a slouží jako neformální místo setkávání seniorů.

Čtvrtek patřil mangám, kvůli kterým do naší knihovny chodí i mnoho teenagerů. Velké doupě, jak interně přezdíváme oddělení pro young adult, zaplnilo více jak 30 nadšenců japonské kultury, aby si vyposlechli besedu s Danem Šáchou, autorem blogu a podcastu YATTA.

Sladkou tečkou byla tradiční knihovnická akce Odpoledne s Andersenem, která v pátek rozehrála celou budovu. V podzemí se promítaly pohádky, v kavárně se četlo, informační centrum poskytlo prostor pro tvůrčí dílny a v celé knihovně děti plnily úkoly, za které je v závěru čekala drobná odměna.

Děkujeme všem, kteří se oslav zúčastnili, díky vám ožila opravdu celá budova. Věříme, že jste si tento týden užili stejně jako my a těšíme se na další akce, které pro vás budeme moci v „Jedničce“ organizovat!

Čtvrtek ZAVŘENO  12.00 - 17.30