Šedík, Bubi - a koho sežral vlk?

V pátek 29. března proběhl devatenáctý ročník celostátní knihovnické akce Noc s Andersenem, naše knihovna se tradičně připojila Pohádkovým odpolednem s Andersenem a podvečerním pořadem pro třídu paní učitelky Tůmové.

Letos jsme si jako ústřední téma vybrali knihy spisovatelky a logopedky Ester Staré, proto jsme odpoledne strávili s kocourem Šedíkem a růžovou čepicí Bubi a náš podvečerní program inspirovaly popletené pohádky z knížky Koho sežere vlk? a zábavná hra s písmenky z knížky Žežicha se neříká. Během odpoledne děti luštily obrázkové nebo slovní kvízy, malovaly papírové čepice a zdobily je krepovými bambulemi nebo sestavovaly jednoduchý tulipán na špejli, přitom jsme museli ocenit kreativitu přítomných maminek. Při práci mohli všichni poslouchat četbu pohádek a také vydatně ochutnávat připravené slané i sladké dobroty.

Pro třeťáky paní učitelky Tůmové jsme nejdřív připravili zábavnou hru s písmenky. Dvě družstva soutěžila, které z nich vymyslí tolik slov od jednoho písmene, kolik jim padlo na kostce, a dojde jako první do cíle. Sladká odměna čekala samozřejmě nejen na vítěze, ale i na poražené. Potom děti dostaly tabulku s názvem pohádky, v prostoru celé knihovny musely nalézt odpovídající pohádkový symbol a zároveň obálku, která skrývala rozstříhaný text. Ten musely složit a vymyslet originální konec pohádky, který nakonec přede všemi přednesly. Objevili jsme přitom mnoho skrytých literárních talentů a hodně jsme se společně nasmáli…

Všechny děti, které se zúčastnily pátečního odpoledne nebo podvečera, si domů odnesly záložku letošní Noci s Andersenem a také dárkový poukaz pro letošní kampaň Kniha ti sluší.

Odpoledne

Večer