Knihohrátky ve znamení sedmiček

Pro druhé letošní Knihohrátky jsme si vybrali prosluněné odpoledne v úterý 22. května, kdy jsme se sešli s dětmi a jejich dospělým doprovodem na malém živém čtení a hraní, tentokrát jsme v knížkách hledali pohádky, básničky a příběhy o číslech a počítání a nějak nejvíc se nám zalíbila „šťastná“ sedmička.

Začali jsme veselou pohádkou o drakovi Sedmihubovi , který měl sedm hlav a nejraději jedl mladé a krásné princezny, a dozvěděli jsme se, jak na něj nakonec chytrý král vyzrál. Sedmička nás provázela i v matematické pohádce o klukovi Tomášovi a skřítkovi Počítálkovi, kteří společně počítali a malovali sedm teček beruškám. Připomněli jsme si také obrázkový příběh o sedmi beruškách, ve kterém jsme se dozvěděli, jak přišly ke svým tečkám i jménům, nechyběla ani beruščí básnička.

O koze Józe a jejích sedmi poslušných a chytrých kůzlatech vyprávěla veselá veršovaná pohádka Věry Provazníkové. V zábavném kvízu děti správně uhodly všechna čísla v názvech pohádek, nezapomněli jsme ani na Sněhurku a sedm trpaslíků nebo Sedmero krkavců. Přečetli jsme si také jednu kapitolu z knížky Sedm pohádek pro malé myšky, které vypráví večer před spaním táta myšák svým sedmi dětem, a na magnetické tabuli jsme spočítali sudičky, růžové květy a statečné prince z pohádky o Šípkové Růžence. Tradičně nechybělo závěrečné obrázkové čtení, něco dobrého na zub a navíc jsme si ještě společně zatancovali při písničce Počítací od pánů Svěráka a Uhlíře.

A aby těch sedmiček nebylo málo, zveme všechny malé i velké posluchače na Sedm prázdninových čtení!