Sedm prázdninových čtení podruhé

Během letošního července a srpna jsme zopakovali úspěšnou akci z loňského léta a opět jsme každé středeční odpoledne pozvali do naší knihovny všechny děti na malé prázdninové živé čtení.

I přes panující horké počasí se knihovnické hrací pódium pravidelně zaplnilo dětmi a jejich dospělým doprovodem, všichni si přišli poslechnout pohádkové, napínavé a poučné příběhy, ale i veselé básničky, které jsme pro ně vybrali z dětských knih. Začínali jsme vždycky trochu strašidelně a přitom jsme zjistili, že nás nemusí strašit vždycky jenom duchové, ale třeba i ošklivě napsaná písmenka nebo špatné svědomí. Potom jsem prožívali prázdniny u moře, v lese i u babičky, četli jsme si o domácích zvířátkách i o těch, která známe ze zoologické zahrady, ocitli jsme se také ve světě moderní techniky, počítačových her a mobilních telefonů. Velký úspěch mělo obrázkové čtení, kdy děti doplňovaly psaný text „čtením“ obrázků. Naše poslední setkání jsme věnovali škole a školním povinnostem, které dětem pomalu nastanou.

Na závěr každého čtení děti malovaly obrázky a ilustrovaly tak, která kniha nebo příběh je nejvíce zaujaly, nechybělo ani něco dobrého na zub. Kresby ze všech našich prázdninových setkání budou vystaveny od září 2015 ve vstupní hale Městské knihovny, přijďte se podívat!