Sedm prázdninových čtení

Živé čtení pro děti má v naší knihovně už tradici, s našimi nejmenšími čtenáři, ale i se všemi ostatními zájemci se setkáváme pravidelně dvakrát ročně, spolu s pozvanými hosty si čteme z nejrůznějších dětských knih, někdy luštíme hádanky a tvoříme, zpíváme nebo recitujeme.

O tuto formu práce s dětským čtenářem, která je zároveň propagací čtení a čtenářství, je stále větší zájem, a proto jsme se letos rozhodli poprvé vyzkoušet prázdninovou variantu. Z fondu dětského oddělení jsme vybrali krátké veselé, pohádkové, napínavé i poučné příběhy a každé středeční odpoledne jsme pozvali do naší knihovny všechny děti na malé prázdninové předčítání. Řady našich posluchačů dvakrát rozšířily děti z příměstských táborů rodinného centra Kostička, dvakrát předčítající knihovnice jako milý host doplnila paní učitelka Stuchlíková. Pro děti jsme kromě čtení připravili i zábavné úkoly a hádanky, trochu jsme zpívali, malovali a samozřejmě nechybělo něco dobrého na zub. Výtvarné práce ze všech prázdninových čtení budou vystaveny od září 2014 ve vstupní hale Městské knihovny, přijďte se podívat!

o prázdninách