Psaníčko pro draka…

byl název dalšího pořadu z cyklu živých čtení, který proběhl v úterý 7. října  v Městské knihovně, společně s našimi hosty jsme v knížkách, pohádkových příbězích a básničkách hledali draky podzimní i pohádkové.

Úderem čtvrté hodiny se místnost dětského oddělení opět zaplnila dětmi, od kojenců až po školáky. Začali jsme básničkou Václava Fischera Můj drak, přečetli jsme si jeden pohádkový příběh z knihy Dračí pohádky, krátkou ukázku z pohádky Princové jsou na draka a potom naše malé návštěvníky čekal zábavný test o pohádkovém vaření, ve kterém všichni obstáli na jedničku. V první přestávce jsme si všichni zazpívali písničku Dělání, známou z televizní pohádky Princové jsou na draka, své pěvecké nebo recitační umění předvedli i odvážní jednotlivci.

Děti zaujala také Velká kniha draků s trojrozměrnými obrázky, ze které se dozvěděly zajímavosti o dracích a poznaly některé dračí legendy. Následoval poetický obrázkový příběh Pavla Čecha O mráčkovi, na který navázala malá dílnička, všichni zájemci si na připravený papírový základ mohli nakreslit svého vlastního draka a vytvořit tak jednoduchý zápich.

Poslechli jsme si ještě pohádkový příběh z knihy Žádný strach, zajíčku, nechybělo ani zdravé mlsání a úplný závěr našeho setkání patřil Tolkienovu Tuláku Roverovi. Děkujeme všem předčítajícím hostům, i jejich zásluhou byl náš společně strávený čas pestrý a zajímavý.