Ať žijí duchové aneb Bojíme se rádi

V úterý 18. března jsme do naší knihovny pozvali děti a jejich dospělý doprovod na další živé čtení, které jsme tentokrát věnovali nejrůznějším strašidlům a duchům.

Správnou atmosféru navodila úvodní písnička Strašidýlko Emílek, potom jsme si přečetli kousek příběhu o strašidlu Barbuchovi, ke kterému nám děti ze 2. třídy dokonce namalovaly krásné obrázky, jednu kapitolu z knížky Ať žijí duchové a ukázku z knihy Lilly Hodáčové Bubáčci. Došlo i na poezii, slyšeli jsme klasickou Erbenovu báseň Polednice i humornou básničku o strašidle od Jana Vodňanského. Ve dvou krátkých přestávkách jsme všem našim návštěvníkům představili některé knihy z cyklu Strašidlář, děti poznávaly známá strašidla na obrázcích, zájemci předvedli své pěvecké umění a samozřejmě se také mlsalo. Závěrečná Erbenova Svatební košile, dramaticky recitovaná při zatemnění, jen ve světle malé lampičky, byla důstojnou, pro někoho možná až příliš hrůzyplnou tečkou za naším setkáním.

Děkujeme všem účinkujícím za jejich čas, těší nás, že tradiční řadu předčítajících žen a dívek, paní učitelku Stuchlíkovou, Nikol Křížovou, paní Vlasákovou a Viktorii Antošovou, rozšířil i zástupce mužů, pan Václav Hájek, který do programu rozhodně vnesl nečekané oživení.