Pohádková muzika aneb Hudba a písničky v pohádkách

V úterý 1. října jsme v rámci letošního Týdne knihoven do naší knihovny pozvali děti a jejich dospělý doprovod na tradiční podzimní živé čtení. Osvědčené paní učitelky doplnili tentokrát jako „čtecí“ hosté rodiče, prarodiče i sourozenci.

Naše setkání jsme zahájili lehkou hudební hádankou, všechny děti snadno poznaly písničku z televizního Večerníčku Méďové. Potom jsme si četli a také všichni dohromady zpívali, třeba známou lidovou písničku o komárech, co se ženili, nebo písničku ze seriálu Včelí medvídci. Dvě malé přestávky jsme vyplnili hádáním lidových písniček, které nám zahrálo dětské piánko, poznáváním hudebních nástrojů na obrázcích a samozřejmě něčím dobrým na zub. Několik odvážlivců také všem ostatním předvedlo své pěvecké nebo recitační umění. Na závěr jsme zavítali dokonce do světa vážné hudby prostřednictvím hudebních ukázek ze symfonické pohádky Sergeje Prokofjeva Péťa a vlk, kdy děti přiřazovaly jednotlivé hudební nástroje účinkujícím postavám.

Velký dík patří opět všem účinkujícím, paní učitelce Horové, Stuchlíkové a Vostruhové, paní Holanové, paní Pechové i Nikol Křížové za jejich čas i umělecký výkon.