Veselé básničky pro kluky a holčičky

V úterý 20.března jsme v naší knihovně opět přivítali děti a jejich dospělý doprovod na živém čtení, které jsme tentokrát věnovali básničkám, říkankám a veršovaným pohádkám. Poprvé jsme na podobnou akci využili náš nový dětský koutek, takže ke slovu přišla také autíčka, plyšáci, panenky a pastelky.

Protože 20. března se kromě Světového dne poezie slaví i oficiální začátek jara, na úvod zazněla písnička Jaro dělá pokusy od pánů Svěráka a Uhlíře. Potom už následovala vystoupení jednotlivých hostů, vyslechli jsme si říkanky o písmenkách z knihy Brousek pro tvůj jazýček, veršované pohádky z Hrubínova Špalíčku, příjemně jsme se báli u pohádky o čertovi a hubaté Káče i u strašidelných veršů Ivana Jirouse. Zazněly také básničky Jana Čarka a Jiřího Žáčka i veselé říkanky Ljuby Štíplové. Do všeobecného recitování se k naší velké radosti tentokrát zapojily i děti z řad návštěvníků, došlo i na vystoupení pěveckého dua. V přestávkách děti ještě hádaly jména jarních kytiček a názvy mláďat domácích zvířat, samozřejmě nechybělo něco dobrého na zub na doplnění energie.

Opět musíme poděkovat všem hostům, paní učitelce Stuchlíkové, Horové, Vostruhové a Křížové, které nám všem připravily pohodovou hodinku, pozitivně nás naladily a svými výkony inspirovaly k přednesu i ostatní. Všechny děti si domů odnášely ještě malou sladkost a pohádkovou knížečku.

Čtvrtek ZAVŘENO 12:00 - 17:30