Knihy plné zvířátek

V úterý 4. října jsme v rámci letošního Týdne knihoven pozvali děti a jejich rodiče nebo prarodiče na literární akci Knihy plné zvířátek, pozvaní hosté nám všem četli ze svých oblíbených knížek o různých zvířátkách. Na úvod velmi stylově zazněla písnička Svátek zvířat z autorské dílny pánů Svěráka a Uhlíře, protože 4. října se každoročně slaví Světový den zvířat jako den narození jejich patrona, svatého Františka z Assisi.

Po krátkém přivítání všech návštěvníků pak dostali slovo jednotliví hosté, kteří nám představili své zvířecí oblíbence: Pejska a Kočičku od Josefa Čapka, lva Ruru z knihy Vousy na mašličku japonského autora Jošitomo Imae, Kolářova kocoura Modroočka i malou psí slečnu Dášeňku Karla Čapka. Příběh kocoura Fiškuse od švédského spisovatele Svena Nordquista nám paní Vlasáková se svým manželem dokonce zdramatizovali, takže naše čtení okořenil zajímavý mužský element. Nakonec jsme si poslechli povídání o nemocné velrybě z knihy Houpací pohádky od Aloise Mikulky. Jako malé zpestření mezi čtením děti ještě luštily zvířecí hádanky, nechybělo ani něco dobrého na zub. Při závěrečné písničce Máme rádi zvířata jsme všem dětem rozdali malé dárky, papírové postavičky s obrázky známých hrdinů zvířecích pohádek se sladkostí a jednoduché zvířecí omalovánky.

Ještě jednou moc děkujeme všem, kdo zajímavým výběrem knih i strhujícím přednesem ukázek přispěli k pohodovému zvířátkovému podvečeru v naší knihovně, paní učitelce Horové, Křížové, Stuchlíkové a Vostruhové a také oběma maminkám, paní Bolomské a paní Vlasákové.

Na závěr ještě pro všechny, kterým u nás chutnalo, slíbený recept na ořechánky:
Potřebujeme 25 dkg hladké mouky, 22 dkg tuku (1/2 hery + 1/2 másla), 10 dkg mletých vlašských ořechů a 7 dkg cukru moučky. Ze všech přísad zpracujeme těsto, uděláme z něj válečky, ty nakrájíme na kousky, ze kterých vytvarujeme malé placičky, můžeme, ale nemusíme je ozdobit půlkou ořechu. Upečeme dorůžova a horké obalujeme v moučkovém cukru. Ořechánky chutnají podobně jako vanilkové rohlíčky, ale jsou křehké a nemusí se nechat rozležet. Dobrou chuť!