Čteme s Václavem Čtvrtkem

Ve čtvrtek 24. března jsme v rámci letošního Března měsíce čtenářů pozvali děti a jejich rodiče nebo prarodiče na literární akci Čteme si s Václavem Čtvrtkem. Chtěli jsme se pokusit o maratón čtení z oblíbených knih tohoto spisovatele, který by 4. dubna 2011 oslavil 100. narozeniny, číst měli pozvaní hosté i zájemci z řad návštěvníků.
Přesně v 18.00 hodin se knihovnou rozezněla znělka rozhlasového Hajaji, kterou jsme na úvod připomněli, že Václav Čtvrtek stál i u zrodu tohoto tradičního dětského pořadu. Po krátkém přivítání všech návštěvníků potom do křesla pro hosty usedla první předčítající a všichni jsme tiše poslouchali pohádku o Rumcajsově slunečním prstýnku.

Následovalo vyprávění o Křemílkovi a Vochomůrkovi, jeden příběh o vodníku Česílkovi, napínavé dobrodružství víly Amálky, dětem jsem připomněli i méně známé povídání o Vepříku a Kůzleti a také knihu Kuňky z žabí tůňky o žabáku Josefovi a žabce Márince. Závěr našeho setkání patřil opět rozhlasového Hajajovi, který hlasem pana Vlastimila Brodského odvyprávěl dětem pohádku a popřál jim dobrou noc.

Všichni přítomní si odnesli papírovou postavičku s obrázkem z pohádek Václava Čtvrtka s malou sladkostí. a knižní záložku, děti navíc ještě jednoduchou omalovánku.

Naše velké díky patří všem účinkujícím hostům, paní učitelce Stuchlíkové, Horové, Vostruhové a Křížové, které svým výkonem nadchly všechny přítomné včetně nás a vytvořily v naší knihovně opravdu pohádkovou atmosféru.

Čtvrtek ZAVŘENO 12:00 - 17:30