Jak jsme si hráli s pohádkou…

Kdo z dětí se chtěl dozvědět, jak dopadla Červená karkulka v Městské knihovně v Českém Brodě, mohl přijít na jednu z akcí, pořádaných pro děti v rámci letošního Týdne knihoven. Na malé pohádkové čtení, hraní a povídání jsme pozvali ve čtvrtek 7.10. děti, které ještě nechodí do školy, jejich rodiče, případně prarodiče.

Pohádku o Červené karkulce jsme dětem nejen vyprávěli, poslechli jsme si také stejnojmennou písničku od Zdeňka Svěráka a nakonec jsme si ji celou společně zahráli. Zapojili jsme i přítomné maminky a babičky, které předčítaly dětem text jednotlivých postav. Jak si děti pohádku zapamatovaly, jsme ještě vyzkoušeli na čtyřech jednoduchých otázkách ve formě obrázků na připravené pohádkové tabuli. Po „náročném“ divadelním vystoupení si děti na připraveném hracím koberci prohlížely spoustu knížek nejen o Červené karkulce, ale i další pohádky, např. o mašince Tomášovi, o princeznách, o Krtkovi, o pošťáku Patovi nebo o Bořku staviteli.

Na závěr si všechny děti odnesly papírové postavičky Červené karkulky s malou sladkostí. Doufáme, že se pohádkové hraní líbilo dětem tak jako nám, a pokud budou mít maminky těch nejmenších zájem, můžeme pro ně v budoucnu připravit další pohádkové hraní.