Tuze hladová housenka

Dubnový cyklus malých pohádkových čtení a hraní pro děti z mateřských škol nás zavedl do hmyzí říše, na děti čekaly dvě housenky a seznámily se dokonce se třemi motýly.
Nejprve se děti setkaly s jednou tuze hladovou housenkou ze stejnojmenného leporela, společně jsme odpočítali a do jejích zelených bříšek vložili všechno ovoce a listí, které snědla. Když se housenka zakuklila, poslechli jsme si několik básniček a potom už mezi nás přiletěl krásný zelený motýl. Druhé housence děti pomáhaly vybírat šaty, protože se nemohla rozhodnout, která barva jí nejvíc sluší. Po přečtení krátké pohádky i z její kukly vyletěl krásný motýl, tentokrát čtyřbarevný.
Nakonec se dětem představil motýl Emanuel, s pomocí papírových figurek jsme si zahráli, jak se Emanuel seznámil se svojí kamarádkou Makovou panenkou, jak mu kos sebral cylindr kos a kdo mu pomohl získat ho zase zpátky. Nechybělo tradiční prohlížení obrázkových knížek a něco na zub. Během dubna naši knihovnu navštívilo 295 žáčků ze všech tří českobrodských mateřských škol, z MŠ Doubravčice, Chrást, Chrášťany, Klučov, Poříčany, Tismice a Tuchoraz.

o prázdninách