Haló, haló, Večerníček

Ve čtvrtek 1. října jsme zahájili cyklus malých pohádkových čtení a hraní pro děti mateřských škol, našimi prvními návštěvníky byli malí předškoláčci z MŠ Tuchoraz.

V letošním roce oslavil své kulaté narozeniny kluk s papírovou čepicí, který z televizní obrazovky každý večer přináší dětem pohádky na dobrou noc. Mnoho z jeho pohádkových příběhů je zachyceno také v knížkách, proto si celý říjen budeme číst a hrát s pohádkovými postavami z televizních Večerníčků.

Začali jsme skládáním postavy Večerníčka na magnetické tabuli, potom si děti vytáhly z Večerníčkovy čepice obrázek jednoho pohádkového kamaráda a na tabuli hledaly druhého do správné dvojice. Přečetli jsme si ukázky z knížek o Kanafáskovi, o králících z klobouku, o maxipsu Fíkovi, o loupežnickém synku Cipískovi a děti přiřazovaly do těchto pohádek správné postavičky. Velký úspěch měly také ukázky písniček z Večerníčků, většinu z nich děti bezpečně poznaly hned po prvních tónech.

Naše setkání jsme tradičně zakončili prohlížením pohádkových knížek a ochutnávkou čokoládových hvězdiček, které Večerníček dětem poslal z noční oblohy.

Do knihovny za Večerníčkem přišly v pondělí 5. a ve čtvrtek 8. října na malé pohádkové čtení a hraní třídy Cvrčků, Dráčat, Bobříků a Medvíďat z MŠ Letadýlko.

V pondělí 12. a ve čvrtek 15. října nás navštívily děti ze třídy Sluníček, Koťat a Lvíčat MŠ Sokolská, i na ně čekalo malé pohádkové čtení a hraní s pohádkovými postavičkami televizního Večerníčku.

Cyklus malých pohádkových čtení a hraní s Večerníčkem jsme ukončili ve čtvrtek 22. října, kdy se s jeho pohádkovými postavičkami setkali předškoláci z MŠ Liblice.