Dinosauří pohádky a hrátky

Ve čtvrtek 2. května a v pondělí 6. května českobrodskou knihovnu navštívily děti z MŠ Kollárova, pro 86 žáčků ze tříd Dráčat, Medvíďat, Bobříků i Cvrčků jsme připravili čtyři pořady s názvem Dinosauří pohádky a hrátky.

Na úvod jsme si s dětmi povídali, kde všude se mohou s dinosaury setkat, čím se dinosauři živili a kdo jsou jejich dnešní vzdálení příbuzní. Následovalo čtení veselé pohádky o malých dinosaurech, potom děti skládaly dinosauří puzzle, hrály dinosauří pexeso, hledaly rozdíly mezi dvěma obrázky dinosaurů a nakonec sestavovaly jednoho docela malého dinosaura – brontosaura na magnetické tabuli. Ti nejmenší si hravě poradili s pexesem i hledáním rozdílů, bez problémů vymalovali chybějící části dinosaura správnými pastelkami. Pro předškoláky jsme navíc připravili záludný úkol, dinosaura na magnetické tabuli sestavovali poslepu, s dinosauří škraboškou na očích, samozřejmě při této činnosti velmi pobavili své přihlížející kamarády. Na závěr přišlo na řadu oblíbené prohlížení leporel a knížek nejen o dinosaurech, děti ochutnaly také sladká „dinosauří“ vajíčka a do školky si odnesly jednoduchou dinosauří omalovánku.

V pondělí 10.června navštívilo českobrodskou Městskou knihovnu 14 předškoláků z MŠ Liblice, stejně jako s jejich kamarády z MŠ Kollárova jsme si společně prohlíželi knížky, četli, povídali a hráli s dinosaury a nakonec ochutnávali "dinosauří" vejce.

V samém závěru školního roku, ve čtvrtek 27.června, jsme v Městské knihovně přivítali na návštěvě 23 dětí z MŠ Přišimasy, také s nimi jsme si společně prohlíželi knížky, četli, povídali a hráli s dinosaury.