Radujme se, veselme se

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme na návštěvě v Městské knihovně přivítali poprvé 44 dětí z MŠ Kollárova a jejich paní učitelky. Pro třídy Cvrčků a Dráčků jsme připravili malé předvánoční čtení a hraní s Krtkem a jeho kamarády. Po krátké ukázce z knihy Krtek v zimě jsme společně postavili Krtkovi kamaráda sněhuláka a zasněžili zelený stromeček na magnetické tabuli. Všechny děti byly velmi šikovné a přijemně nás překvapil i jejich zájem o dětská leporela, která jsme jim půjčili na prohlížení. Abychom si všichni připomněli blížící se vánoce, přečetli jsme si ještě kousek z knížky Babi, kdy už přijde Ježíšek?, pak následovala malá ochutnávka prvního vánočního cukroví a jako dárek si každý malý návštěvník odnesl jednoduchou omalovánku s Krtečkem.

V pondělí 14. listopadu přišlo do naší knihovny na návštěvu dalších 36 dětí z MŠ Kollárova, tentokrát třídy Bobříků a Medvíďat a jejich paní učitelky. Přečetli jsme si ukázku z knihy Václava Čtvrtka Vánoce u Rumcajsů a po pohádce děti zdobily vánoční ozdoby, které jsme pro ně předem předtiskli na papír. V další části našeho předvánočního setkání děti nahlédly do naší staré knihovnické truhly, která skrývala soutěžní úkoly z českých pohádek. Všechny děti správně zodpověděly záludné otázky, potom si prohlédly nejen připravené knížky, ale zaujaly je i ostatní dětské knihy a časopisy na regálech dětského oddělení. Na závěr jsme všichni společně vyluštili ještě několik pohádkových hádanek. Rozloučili jsme se tradičně, ochutnávkou cukroví a dárečkem, tentokrát omalovánkou s loupežníkem Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Všechny vánoční ozdoby, které děti během našeho setkání namalovaly a které se jim opravdu moc povedly, vystavíme na vánoční výstavě dětských obrázků, která bude ve vstupní hale naší knihovny zahájena v pondělí 19. prosince, na prohlídku srdečně zveme všechny zájemce!

Pondělí 12:00 - 17:30
Středa 7.30 - 11:00 12:00 - 18:30