Jarmark pro lovce perel 2024 a setkání s Davidem Laňkou

Ve středu 20. prosince proběhl v KD Svět knihovnický jarmark pro lovce perel spojený s celoodpoledním programem. Často si my knihovníci, rodiče a učitelé lámeme hlavu tím, jak zatraktivnit dětem knížku, příběh a čtení a zdá se, že lovení perel, alespoň v začátku a alespoň u některých dětí, nám v tomto směru velmi pomáhá.

Děti, které celý rok čtou knihy-perlorodky, odpovídají na otázky a sbírají perly, se středy 21. prosince nemohly dočkat. Dveře KD Svět se otevřely ve 14.00 a dovnitř se nahrnul dav lovců perel, kteří již netrpělivě čekali před vstupem, aby si mohli mezi prvními vybrat ty nejlepší odměny. Ale jejich obava z pozdějšího malého výběru byla zbytečná, odměny byly postupně doplňovány a i před koncem jarmarku bylo za co utrácet.

Samozřejmě byl připraven také doprovodný program. Ten byl částečně inspirovaný knihami spisovatele Davida Laňky, který byl hlavním hostem odpoledne. Děti si mohly zahrát slovní fotbal s Billem Madlafouskem, luštit Bednovy šifry, které poskytla @Cryptomania, zahrát si karty a kostky s čertíky Albertem a Norbertem. Nemohlo chybět tematické vánoční tvoření a deskové hry, které jsou již tradiční součástí téměř všech akcí knihovny. David Laňka si s dětmi povídal, děti se mohly ptát na cokoli, čehož naplno využily a my jsme se o panu Laňkovi dozvěděli mnoho zajímavého.

V průběhu odpoledne se akce zúčastnilo okolo 240 návštěvníkům, kterým moc děkujeme za účast a nezbývá než popřát lovcům perel bohatý úlovek i v roce 2024.