Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Slovo má Hurvínek aneb Divadlo nás baví

První cyklus besed pro žáky ZŠ v tomto kalendářním roce jsme věnovali výročím Josefa Skupy, zakladatele Divadla Spejbla a Hurvínka, a jeho pokračovatele Miloše Kirschnera, takže jsme se setkali také s těmito oblíbenými loutkami, které baví již několikátou generaci dětí.

V „retro“  úvodu jsme si poslechli pana Skupu, který z gramofonové desky vyprávěl, jak Hurvínek s Máničkou krmili v zimě ptáčky, v podání pana Kirschnera jsme se dozvěděli, jak u Spejblů chtěli hrát loutkové divadlo. Všichni jsme se pobavili vtipy z knihy Hurvínkova magická sedmička a postřeh dětí jsme procvičili na fotografiích z divadelních představení. Jako zajímavost měly děti možnost vidět dřevěné loutky z doby jejich prababiček, jejich poznávání bylo občas úsměvné, prince považovaly za pošťáka… Příběh o tom, jak pejsek s kočičkou hráli divadlo, jsme si z knihy Josefa Čapka nejprve přečetli a potom si ho děti zkusily samy zahrát, stali jsme se tak svědky mnoha vynikajících premiér.

Ve druhé části našeho setkání jsme tradičně představili nové dětské knihy, zaznělo několik čtených ukázek a na závěr si děti mohly prohlédnout tituly, které je zaujaly. Během února a března se v naší knihovně vystřídalo 727 žáků obou českobrodských základních škol, ZŠ Přistoupim, ZŠ Poříčany, ZŠ Kouřim, ZŠ Kounice a ZŠ a PrŠ Český Brod.

 

 

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz