Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Knihovnické sny se plní nejen o vánocích…

K letošnímu březnu, měsíci knih, čtení a čtenářů, jsme sami sobě, ale především všem našim uživatelům nadělili netradiční, i když vysněný dárek: rozšířené prostory naší knihovny.

Díky vstřícnosti vedení města Český Brod můžeme od března využívat navíc sedm místností po bývalém úřadu práce, tedy celé 1. patro budovy č.p. 1. Na naše dětské i dospělé čtenáře čekají vzdušné a prostorné místnosti, v každé z nich relaxační nebo studijní místa. Kromě beletrie, dětské a naučné literatury nově nabízíme ve volném výběru také básně a divadelní hry, cizojazyčnou literaturu a příruční knihovnu. Postupně sem budeme přidávat a přeřazovat ještě některé další tituly, které jsou v současné době umístěny v depozitáři.

Děkujeme firmám pana Suse (elektro) a pana Ropka (stavební práce), které v trochu šibeničním termínu stihly udělat všechno potřebné: především obnovit průchod mezi knihovnou a bývalým sálkem č. 6, demontovat část elektrických rozvodů, nově vymalovat, nahradit v jedné místnosti nevyhovující podlahovou krytinu novým linem a realizovat další drobné úpravy a opravy. Vždy se snažili vyjít vstříc našim potřebám, bourací práce například probíhaly za plného provozu knihovny.

Velké poděkování patří také Jirkovi Mokošínovi, který o jarních prázdninách zorganizoval „stěhovací“ brigádu skautů z obou českobrodských středisek. Díky fyzické síle těch starších a hravému nadšení a elánu těch mladších se povedlo přestěhovat nábytek i knižní fond v rekordně krátkém čase. Jejich pracovní nasazení bylo občas tak velké, že selhávala logistika - prostě jsme nestíhali knihy zařazovat do regálů, ale je třeba říci, že bez jejich nezištné pomoci bychom přesun do nových prostor a jejich konečnou úpravu určitě nestihli za pouhý jeden týden, na který jsme knihovnu uzavřeli.

Máme z naší „nové“ knihovny ohromnou radost, milí čtenáři, přijďte ji sdílet s námi!

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz