Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Pasování prvňáčků – ZŠ Žitomířská

V pondělí 19. června jsme zahájili jubilejní, už desátý ročník slavnostního pasování žáčků 1. tříd na Malé čtenáře, naši knihovnu navštívilo 65 prvňáčků ze ZŠ Žitomířská.

Stejně jako v loňském roce, i letos jsme naše království knížek trochu propojili s královstvím zvířat a na pomoc jsme si přizvali partu slonů. Poslechli jsme si sloní písničku, sloní rozhovor a s pomocí dětí jsme si zarecitovali také sloní básničku. Potom na svůj trůn usedla naše Písmenková královna, aby sledovala, jak budou malí školáci plnit připravené úkoly a tím předvedou své znalosti písmenek a svou čtenářskou dovednost.

Na děti čekaly veršované hádanky, básničky o jednotlivých písmenkách i doplňování názvů známých pohádkových postav. Nakonec mezi nás přišlo Slonisko z pohádek o Medvídkovi Pú a z písmenek jeho jména jsme společně zkoušeli sestavovat jiná slova. Po čtení a hraní s obrázky, písmenky i slovy jsme si poslechli příběh z knížky Pavla Brycze Dětský zvěřinec o klukovi Bertíkovi, ze kterého se stal slon Elfík, protože neuměl smrkat.

Všichni prvňáčci svými skvělými výkony Písmenkovou královnou přesvědčili, že jsou s písmenky kamarádi, a tak mohlo začít slavnostní pasování, při kterém každý dostal svoji pasovací listinu s titulem Malý čtenář a jako dárek miniknížku z edice Laskavé čtení. Po  závěrečném fotografování s Písmenkovou královnou jsme se rozloučili s přáním, abychom se o prázdninách i v příštím školním roce zase společně sešli u knížek.

)

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz