Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Zeměpisná abeceda aneb Velká cesta kolem světa

Během května a června jsme v rámci cyklu literárních besed  tak trochu „ladili formu“ na čas prázdnin a společně se školáky ZŠ Tyršova, ZŠ Žitomířská, ZŠ Poříčany, ZŠ Přistoupim, ZŠ Kouřim a ZŠ a PrŠ Český Brod jsme se vydali na velkou cestu kolem světa.

Nejdříve jsme dětem ukázali dvě zajímavé knížky o zeměpise a cestování: Můj první atlas, ve kterém mohly kromě map vidět i fotografie naší planety tak, jak ji vidí třeba kosmonauti z vesmíru, a nádhernou výpravnou knihu Mapy, podle které jsme naši zeměpisnou abecedu připravili.

Na magnetické tabuli proto čekala mapa celého světa a také 26 písmenek abecedy. Patnáct dětí z každé třídy mělo možnost vybrat si jedno písmenko, společně se dozvědět nějakou zajímavost o různých státech, městech a pohořích, o typických zvířatech, pokrmech, stavbách, sportech  nebo literárních postavách, na výstavce najít odpovídající předmět a nakonec písmenko umístit do správného kontinentu. Během našeho putování jsme si také poslechli německou, anglickou nebo berberskou pohádku a zakončili jsme ho veselou písničkou o opičkách, které procestovaly celý svět, ale nakonec se rády vrátily domů... Za skvělé zeměpisné znalosti, kterými nás překvapili i ti nejmenší školáci, dostala každá třída svůj vlastní Průkaz cestovatele.

Ve druhé části našeho setkání jsme dětem představili nové knihy v dětském oddělení a přečetli si z nich několik ukázek. Na závěr jsme otevřeli naši knihovnickou truhlu a děti mohly ochutnat napečené dopravní prostředky, kterými je možné cestovat po světě.

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz