Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

O pejskovi a kočičce

Jarní cyklus malých pohádkových čtení a hraní pro děti mateřských škol jsme věnovali oblíbeným zvířecím mazlíčkům, pejskům a kočičkám.

 Na úvod jsme si poslechli, v některých případech i zazpívali písničku o kočce, která leze dírou. Pak nás přišli navštívit Pejsek a Kočička z knih Josefa Čapka i jejich volného pokračování, Nového povídání o pejskovi a kočičce od Vlastimila Pešky. Připomněli jsme si, jak myli podlahu, a přitom jsme si vyzkoušeli, jestli umíme věšet prádlo. Podle jejich receptu jsme také upekli krásně barevný dvoupatrový dort, který se nám moc povedl, a protože nám ho žádný zlý pes nesnědl, všichni si z něj na závěr mohli kousek ochutnat. Nechyběly ani básničky o pejscích a kočičkách, oblíbené obrázkové čtení a prohlížení knížek.

Od 27. března do 27. dubna se v naší knihovně vystřídalo celkem 274 dětí: třídy Medvíďat, Bobříků, Cvrčků a Dráčat z MŠ Kollárova, Sluníčka, Broučci, Koťata a Lvíčata z MŠ Sokolská, předškoláci z MŠ Liblice, třída Sluníček z MŠ Poříčany, Lvíčata z MŠ Tismice a děti z MŠ Doubravčice, Tuchoraz a Chrášťany.

 

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz