Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Číst nás baví: čteme pro Vás

Letošní březen, měsíc knih, čtenářů a čtení pro nás začal živým čtení pro děti, které proběhlo první březnové úterý, a trochu symbolicky jsme ho ukončili poslední čtvrtek v měsíci živým čtením pro dospělé.

Tentokrát byl jeho průběh trochu netradiční, po třech krátkých ukázkách z knižních novinek ve fondu naší  knihovny dostal slovo náš milý host, pan Jan Psota, publicista, regionální historik, kronikář, kastelán škvoreckého zámku a také autor nebo spoluautor několika odborných publikací, které mapují historii blízkého okolí Českého Brodu.

Představil nám některé ze svých dosud vydaných knih, přiblížil okolnosti jejich vzniku, přidal zajímavosti a „historky ze zákulisí“. Vyprávěl také o mnoha svých dalších aktivitách a zájmech, o organizování regionálních společensko-kulturních akcí, sestavování rodokmenů, o studiu starých pramenů, pátrání po původu místních a pomístních jmen, nezapomněl ani na ochutnávku ze svých dvou nových publikací, které vyjdou v blízké době. Svým elánem a nadšením, které bylo z jeho projevu vidět i slyšet, nakazil všechny přítomné, takže pro velký zájem posluchačů si naše setkání v letošním roce ještě jednou zopakujeme.

 

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz